• endometrioze

  Endometriozė yra labai dažna ginekologinė liga, kuria serga moterys prieš prasidedant menopauzei. Jai būdingas gimdos vidinio audinio (endometriumo) atsiradimas už gimdos ribų, lytiniuose organuose, kitose neįprastose vietose Susidaro tarsi miniatiūrinė gimda su jai būdingais cikliniais kitimais. (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  1 24
 • depresija

  Šis aprašymas skiriamas žmonėms, kurie serga ilgalaike depresija, bet ne tiems asmenims, kurie patiria laikinas depresines būsenas, kurias dažnai sukelia koks nors stiprus išgyvenimas. (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  0 29
 • pykinimas vemimas

  Vėmimas yra staigus ir nevalingas skrandžio turinio pašalinimas per burną. Atkreipti dėmesį į tai, kad jei vėmimą sukelia pasibjaurėjimas ir neapykanta kitam žmogui, padėti šiuo atveju galėtų susitaikymas ir atleidimas. Susitaikymas čia suprantamas ne kaip mūsų pasiryžimas nebesipykti su kuo nors, bet kaip priėmimas kažkokios situacijos, kuri mums nors ir nėra maloni, bet ji egzistuoja ir moko mus stebėti, daryti išvadas ir žiūrėti į kitą žmogų su kantrumu, supratimu ir atjauta.

  (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  0 28
 • migrena

  Migrenai būdingi staiga pasireiškiantys stiprūs galvos skausmai vienoje galvos pusėje, dažnai lydimi pykinimo, kuris vėliau pereina į vėmimą. Šie skausmo priepuoliai gali tęstis nuo kelių valandų iki kelių dienų. Prieš atsirandant skausmams gali sutrikti regėjimas. Prieš migrenos priepuolius gali atsirasti tam tikri simptomai, vadinami aura. Tokia migrena yra žymiai pavojingesnė, nes gali atsirasti regėjimo lauko ir kalbos sutrikimų (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  0 37
 • sizofrenija

  Šizofrenija yra lėtinė psichikos liga, kurios pats ligonis nepripažįsta. Jai būdingas ryšio su tikrove praradimas ir gana rimti savęs, kaip asmenybės, suvokimo sutrikimai. (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  1 53
 • astma

  Astma pasireiškia dusulio priepuoliais iškvepiant, nes iškvėpimas yra apsunkintas, o įkvėpimas, priešingai, greitas ir lengvas. (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  2 38
 • holotropinis kvepavimas

  Tai kvėpavimo technika panaši į rebefingo tik gilesnė. Rebefingas – aktyvus įkvėpimas ir pasyvus iškvėpimas, o čia kvėpuojama aktyviai tiek įkvepiant tiek iškvepiant. Kvėpavimo metu palaikomas vienodas tempas. Rebefinge taip pat palaikomas ritmas pačio kvėpuotojo, bet jis renkasi tempą, jeigu nori jį sumažinti – mažina, jeigu nori didinti – didina, o čia ritmą palaiko vedantysis. (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  1 139
 • kaip nugaleti baime

  Visi jausmai mums reikalingi, taip pat ir negatyvūs. Žiūrint iš evoliucijos pusės baimės jausmas seniau mus apsaugodavo nuo stipresnio grobuonio, ar nežinomo maisto valgymo, šiais laikais jis taip pat pasitarnauja. Baimės jausmas mus valdo kai mes viršijame greitį, juk nespaudžiame akseleratoriaus iki maksimumo, o jeigu ir bandome tai padaryti, mus užvaldo baimė – tokiu būdu baimė mus laiko gyvus ir leidžia mums išgyventi. (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  0 130
 • automobiliu tarsos mokestis

  Paskutiniu metu vyksta daug diskusijų šia tema, nes visi naudoja transporto priemones ir ši tema paliečia kiekvieną. Papildomi mokesčiai visada apsunkina gyventojus. Bet juk jie kuriami ne dėl „pelno“, o kad būtų „švariau“ ar tikrai taip yra? (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  0 96
 • 1kilogramas mesos pagaminti kainuoja

  Dabar tiek populiarėja vegetarizmas/veganizmas, kad tai tampa mada. Savęs nereikia alinti jeigu žmogui yra kančia taip maitintis, pradžiai turi pasikeisti vidinis suvokimas/poreikis apie mitybą, o tik po to reikia keisti mitybą. (daugiau…)

  Skaityti daugiau
  1 126