Sapnuojame kiekvienas ir kiekvieną naktį. O ar išnaudojame visas sapnų mums teikiamas galimybes? Juose tiek daug informacijos… Per sapnus yra atėjusi informacija daugeliui menininkų ar išradėjų. Taip pat mes galime sapne suvokti, kad mes sapnuojame ir veikti ką tiktai norime. Bet apie viską nuo pradžių:
I etapas – kaip atsiminti sapnus
Pradinė sapnų praktikos stadija – atsiminti kuo daugiau sapnų. Mes nuolat pamirštame ką sapnavome, arba yra žmonių kurie iš vis neatsimena savo sapnų. Pirma, mes turime įtikinti save, kad mes galime atsiminti sapnus. Šioje vietoje mums gali padėti afirmacijų kartojimas. Kai jau gulite lovoje ir bandote užmigti prieš užmiegant kartokite „Aš atsimenu sapnus“ arba „Aš prisimenu visus savo sapnus“ ar kt. Jums patinkančią frazę. Taip Jūs įtikinsite save pasąmoniniame lygmenyje, kad atsimenate sapnus. Kai Jūs pabundate turite nejudėti ir pagalvoti apie ką sapnavote ir tada prisiminti ką sapnavote. Kartais būna, kad mes šį klausimą prisimename jau prie pusryčių stalo, tai afirmacijų kartojimas vakare svarbus veiksmas, kuris užduoda toną smegenims ryte tik pabudus pagalvoti: „O ką aš sapnavau“. Judėjimas taip pat labai svarbu, nes kuo daugiau mes įjungiame raumenis, tuo sunkiau prisiminti ką sapnavome. Taigi trumpa instrukcija:
- Vakare kartojame: „Aš atsimenu visu sapnus“
- Ryte – pagalvojame ką sapnavome ir iš karto užsirašome.
II etapas – kaip analizuoti sapnus
Analizuojant sapnus būtina rašyti sapnų dienoraštį. Jūs kiekvieną rytą pabudę užsirašote sapnus. Po kiek laiko matysite kurie sapnai kartojasi, tada galėsite analizuoti ką jie Jums nori pasakyti. Pradžiai galite naudoti sapnininką, jis gali pagelbėti ir labiau suprasti raktažodžius sapnuose. Aklai nepasitikėkite juo, nes kiekvienas žmogus yra labai individualus ir žinutes interpretuoja savaip. Aš pradžiai naudodavau sapnininką, po to pradėdavau suprasti situacijas ir ką jos nori man pasakyti. Mano nuomone sapne yra viskas sumaišyta – ateitis, dabartis, praeitis, sąmonė, pasąmonė. Tiesiog reikia atskirti kas yra kas ir tam reikia įdėti darbo.
III etapas – kaip atskirti sapną nuo realybės
Tam, kad galėtumėme patys keisti sapno eigą reikia sapnuoti sąmoningai, turime pabusti sapne ir suvokti, kad tai yra sapnas. Kaip Jūs žinotumėte skirtumą tarp sapno ir realybės jeigu Jūs niekada nebūtumėte pabudę?
Sapne egzistuoja kitokie dėsniai. Todėl mes juos turime įprasti tikrinti šioje realybėje ir kai tai išaugs į įprotį mes juos tikrinsime ir sapne. Tokiu būdu patikrinimas įvyks ir sapne, tada mes sapne suvoksime, kad sapnuojame. Vienas iš populiariausių realybės tikrinimo būdų – užsikimšti nosį ir bandyti pūsti orą pro ją, šioje realybėje oro išpūsti neišeis, o sapne orą pavyks išpūsti. Žinant šį faktą mes aiškiai suvoksime, kad sapnuojame.
IV etapas – aukšto lygio emocijos sapne
Aušto lygio emocijos sapne mus pažadina:
Kai tik suvokiame, kad mes sapnuojame, mus užplūsta stiprios emocijos, kad pavyko ir tada mes nubundame. Suvokus sapne, kad sapnuojame reiktų elgtis natūraliai.
Kitas klausimas – o ką veikti kai mes suvokiame kad sapnuojame. Čia visiškai fantazijos klausimas, nes mes galime veikti bet ką, ten nėra jokių ribų, mes galime eiti kiaurai sienas, galime kalbėtis su Buda ar Bradu Pittu, galime skraidyti… Tik pagalvokite apie kūrybą be jokių rėmų, ką norėtumėte veikti?
Daugiau apie sąmoningą sapnavimą galite rasti http://lucid.lt/ puslapyje. Nors šis puslapis nėra aktyvus, bet jame pateikta labai daug technikų kurios aiškiai ir trumpai paaiškintos kaip ir ką daryti.