geriausias mokytojas

Vakar baigiau koučingo meistro mokymus, po viso mokymo ciklo vienas kolega pasakė: „Buvau pas įvairiausius NLP ir koučingo mokytojus, buvau pas pasaulyje žinomiausius specialistus, garsiausias pavardes, mokėjau jiems milžiniškus pinigus, bet gilūs procesai pasileido per šiuos mokymus…“. Kai pabūni daugiau mokymų labai dažnai įžvelgi tą komerciją ir kad mokymai su „žinomomis“ pavardėmis tėra tik biznis dėl pinigų.

Kaip man išsirinkti geriausią mokytoją

Mano nuomone tokio nėra ir tuo pačiu jis yra visur. Žmonės dažnai paslysta šioje vietoje, kai pradeda garbinti savo mokytoją/guru/dvasinį lyderį ar kokį kitą asmenį. O garbinti reikia tik vieną… bet mokytojų tikrai nereikia garbinti, aš nesakau, kad jų nereikia gerbti, žinoma, kad jie verti pagarbos, bet jų tikrai nereikia garbinti. Man asmeniškai mokytojas yra visur, gamtoje, gyvūnuose, kiekviename asmenyje… Pamenu, kai per mokymų pertrauką nuėjome papietauti ir supratau, kad patobulėjau ne po valandos paskaitos kuri tik ką baigėsi, bet sėdėdamas prie stalo. Klausydamas visų dalyvių pasidalinimo kaip jie tą paskaitą suvokė, ką suprato, kokias knygas skaito, kas jiems padeda ir t.t…. Supratau, kad ta susikūrusi penkių žmonių erdvė mane per pietus išmokino žymiai daugiau nei per tą dieną gavau mokymuose.

Šiandien FB skaičiau puikų post‘ą, jo žinutė buvo tokia: „Širdis kaip gėlė, jos neina išskleisti per prievartą, ji turi pati išsiskleisti“. Geras mokytojas padeda mokinio širdžiai išsiskleisti, bet ne išskleidžia ją. Ir tam nereikia nei pinigų, nei žinomumo, pilnai pakanka nuoširdumo ir ketinimo padėti.

Filmas „Kumare“


Rekomenduoju filmą „Kūmāré“ jis taip gražiai paaiškina kaip Guru gali tapti bet kas, kas tik panorės. Kaip žmonės gali pradėti garbinti paprastą amerikietį. Bet čia taip pat ir yra paslaptis – jis tai darė nuoširdžiai ir su geru ketinimu, kadangi jis tokiu būdu priėjo prie žmonių, tai jam ir pavyko padaryti tokią įtaką.

Kaip išsirinkti geriausius mokymus

Manau geriausi mokymai yra ne tie kur duoda daug žinių. Jeigu Jums reikia žinių – galite jas surasti Google ar knygyne, šiai dienai viskas yra prieinama. Svarbiausia per mokymus patirti transformaciją, pakelti sąmonę į aukštesnį lygį, praplėsti suvokimą – o tam tik žinių nepakanka. Turbūt dėl to ir sparčiai populiarėja patyriminiai mokymai, kuriuose einama per praktiką ir per patyrimą. Manau per patyrimą žmogus greičiausiai mokosi… Taip pat reikėtų atmesti visus mokymus po kurių išėjus lieka geras jausmas ir neliko daugiau. Ypač žinomos pavardės žino kaip naudoti įvairiausius triukus, kad užkelti emocinį foną auditorijai. Jeigu neįvyko gilesnių suvokimų tik gera emocija, tai šie mokymai veikia kaip suvalgytas saldainis – pradžiai lyg ir skanu, emocija gera, bet patys žinom kokia nauda iš rafinuoto cukraus…

3 2657

Parašykite komentarą