pasitikejimas savimi

Pasitikėjimas savimi labai svarbi savybė kasdienybėje. Mes norime būti pasitikinčiais savimi, bet ar žinome kaip tai kurti?

pasitikejimas savimiKūno kalba

Kai mes klausomės žmogaus, tai jo kūnas mums perduoda daugiau informacijos negu žodžiai. Todėl išlavinti kūno kalbą tiesiog būtina. Sukumpę pečiai, sukryžiuotos rankos ar kojos, akys nuleistos žemyn, negatyvi emocija veide pasitikėjimo nesukelia. Tokia negatyvi kūno būsena gali būti dėl to, kad mes jau nepasitikime savimi, bet jeigu mes pakeisime kūno poziciją į pozityvią: stovėsime tiesia nugara, nesukryžiavę rankų ar kojų, būsime atlošę pečius taip atrodysime daugiau pasitikintys ir ta būsena keisis ne tik išorėje bet ir viduje.

Kritika – neresursinė būsena

Dažnas nepasitikėjimas kyla iš kritikos sau. Aš nesakau, kad nereikia spręsti problemų, bet taip pat ir nereikia kritikuoti savęs. Jeigu mes kritikuojame save, mes patenkame į neresursinę būseną ir tada prarandame vidinius resursus. Taip pat užsisukame negatyvios būsenos cikle. Savo klaidas reikia įvertinti, bet jas reikia priimti kaip pamoką ir imtis veiksmų pakeisti situaciją. Šioje vietoje tiesiog reikia ugdytis požiūrį: „Klaida yra tik informacija.“. Taip pat klausimas ką nuveikiate su gauta informacija – jeigu nieko nekeičiate, tai stagnacija.

Mylėti save

Tai būtina sąlyga sau! Jeigu nemylite savęs, pasitikėjimas savimi tiesiog neįmanomas. Žinoma visada galima rasti dėl ko savęs negalite mylėti, bet taip pat galite ir rasti dėl ko galite save mylėti – nukreipkite savo mintis į tai dėl ko galite mylėti. Man padėjo ši praktika, kad atsirastų daugiau meilės sau:

Atsistokite priešais veidrodį žiūrėkite sau į akis ir garsiai sakykite: „Aš myliu tave, aš myliu tave, aš myliu tave, aš myliu tave…“. Pamatysite kaip po šios praktikos atsiras žymiai daugiau meilės viduje.

Išvaizda/išorė

Netvarkingi plaukai/drabužiai ar nešvarūs batai taip pat gali mažinti pasitikėjimą savimi, jeigu to neesate susitvarkę – susitvarkykite save taip, kad atrodytumėt tvarkingai. Žinoma dauguma šį etapą išmano net per gerai – jeigu taip yra, tai praleiskite šį punktą ir skirkite daugiau dėmesio kitoms dalims.

Lyginimas/vertinimas

Niekada nelyginkite savęs su kitais. Iš to gali atsirasti tiek teigiamas vertinimas: „va kiek aš daug pasiekiau, o jis koks menkas…“ arba taip pat gali kilti neigiamas vertinimas: „va kiek aš mažai pasiekiau, o jis kiek daug…“. Vertinti reikia tik tada, kai darote pasirinkimą gyvenime, kitais atvejais vertinimas yra kenksmingas, taigi labai atsargiai atsirinkite ar iš viso reikėtų vertinti. Mes kiekvienas esame labai skirtinga asmenybė turinti įvairiausių savybių, tai mus ir daro unikaliais. Pabandykite įžvelgti tą unikalumą kiekviename žmoguje, tiek ir savyje.

Ribojantys įsitikinimai

Ribojantys įsitikinimai tai viena iš žmogaus struktūrų, kurias reikia išrauti su šaknimis. Ribojantis įsitikinimas – tai tikėjimas kažkuo, kas Jus stabdo pvz.:

„vyrams geriau sekasi versle“

„man nuolat kas nors nepavyksta“

„vyrai neverkia“

„tai ne man, nes…“

„man nepavyks, nes…“

„reikia būti turtingam, kad…“

Ribojančių įsitikinimo keitimo technikų galite surasti ne vieną. Man asmeniškai viena iš efektyviausių, kiek aš esu bandęs, tai 9 kvadratų principas. Jeigu kam reikia pakeisti ribojantį įsitikinimą – parašykite man, padėsiu įgyvendinti tai.

1 3336

Parašykite komentarą