komforto zona

Komforto zona – tai tokia patogi padėtis, iš kurios sunku išeiti ir tam reikia valios pastangų. Tai gali būti darbas, santykiai, vieta ar bet kokia situacija, kurioje mums patogu ir gera būti.

Ar reikia mums išeiti iš ten kur mums gera?

Pamenu, kai kalbėjau su viena kolege. Ji paminėjo: „Išeik iš komforto zonos, tai tik skambi frazė, iš tikrųjų niekur nereikia eiti, nes juk ten yra gerai…“. Iš dalies sutinku su jos žodžiais, kad gal ir nereikia keisti jeigu mums yra gerai. Dažniausiai kalba eina apie tai, kad mums akivaizdžiai reikia pokyčių, bet mes jų nedarome, nes reikia pereiti baimės ir nežinomybės erdvę. Va čia yra pokyčių bijojimas, kurio reikia vengti.

Kodėl mums nuolat reikia išeiti iš komforto zonos

Mes savo galvoje turim proto sukurtą iliuziją, kad viskas yra taip kaip yra ir niekas nesikeis vėliau. Iš tikrųjų, tai šiame pasaulyje, nieko nėra stabilaus ar pastovaus, visa mūsų aplinka nuolat kinta. Čia tik mūsų neramus protas nori „stabiliai“ gyventi nesuvokdamas kintamumo. Atkreipkite dėmesį į visą aplinką – automobilis atitarnavęs keliasdešimt metų perdirbamas, pastatytas namas sugriūva jeigu jo reguliariai neatremontuojam, keliai taip pat suardomi gamtos, medis nugyvenęs savo gyvenimą taip pat supūva ir išnyksta, žmogus taip pat gimsta ir miršta… mes turime tik pokytį ir laikinumą, todėl pokyčiai yra būtini ir mes be jų negalime.

komforto zonaKaip išeiti iš komforto zonos

Pradžiai svarbiausia suprasti, kad joje esate. Pvz.: dirbate darbe jau penkis metus toje pačioje pozicijoje, toje pačioje įmonėje. Kai suprantate, kad norite siekti naujų tikslų – aiškiai turite suvokti, kad reikės pereiti baimės ir mokinimosi zonas, be jų pokyčiai neįmanomi. Mokintis mums dar gana įprastas dalykas, nes mus mokino ir darželyje, ir mokykloje, ir universitete, čia daugelis susitvarko ir įsivažiuoja. Bet pati sudėtingiausia zona yra baimės. Patekus į šią zoną pas mus susiaktyvina visi „urvinio žmogaus“ instinktai ir jie visi tyliai kužda „neik iš urvo, nes ten nesaugu“. Tuo kritiniu laiku svarbiausia išlaikyti pasitikėjimą savimi, nepradėti teisintis (aiškiai atskirti pasikeitusias aplinkybes nuo eilinio pasiteisinimo), keisti savo įpročius ir tik tada lavės Jūsų nauji įgūdžiai.

Po nakties visada ateina diena

Jeigu dirbsite tikslingai ir nugalėsite savo vidines baimes – tik tada pereisite į mokinimosi zoną ir pradėsite augti kaip asmenybė. Ir po kiek laiko kai atsigręšite atgal, viskas atrodys taip paprasta, kad net nesuprasite ko taip bijojote, o taip nutiks tik dėl to, kad Jūsų dabartinis rėmelis bus prasiplėtęs/padidėjęs. Tada Jūs jau būsite išėję iš savo komforto zonos. Bet jeigu atidžiai stebėsite kur esate dabar – pamatysite, kad esate naujoje komforto zonoje, su naujomis ribomis, kurias peržengti vėl reikės naujų pastangų ir kils naujos baimės. Čia atsiranda naujo lygio (aukštesnio lygio) komforto zoną kurią vėl galite įveikti tuo pačiu būdu…

Plėsdami savo rėmelį pereiname į visiškai kitus vandenis, į naują lygį, naują suvokimą ir naujas patirtis. Ir tai yra mūsų begalinio tobulėjimo ciklas.

3 5069

Parašykite komentarą