wim hof iceman

Kas yra Wim Hof


Wim Hof, dar kitaip vadinamas Iceman, virš 60 metų vyrukas, kuris sumušė įvairiausius pasaulio rekordus ir taip įrodė, kad žmogus neturi ribų – visos ribos yra mūsų galvoje. Žmogaus kūnas turi neišsenkamą šaltinį atsistatymui, regeneracijai, šalčio ar net nuodų atsparumui. Jis darydamas eksperimentus kviečiasi mokslininkus ir leidžia tyrinėti kas vyksta su jo kūnu. Šiuolaikinis mokslas turi daug hipotezių kodėl jam tai pavyksta padaryti. Kai kurios hipotezės priimamos daugumos, bet faktas tas, kad tik su kvėpavimu galima įgyvendinti įspūdingiausius dalykus – lipti nuogam į kalnus prie minusinės temperatūros pučiant žvarbiam vėjui, plaukioti lediniame vandenyje, bėgti maratoną žiemą basam ir t.t.

Ar įmanoma kiekvienam?

Wim Hof veda įvairiausius mokymus ir per keletą dienų išmokina kiekvieną seminaro dalyvį atlikti šiuos neįtikėtinus darbus. Tai įrodymas, kad mes galime tai kiekvienas, tik reikia tikėti ir žinoti tam tikras technikas.

Wim Hof metodas

Yra labai daug kvėpavimo technikų. Bet pagrindinė susideda iš trijų fazių:

  1. Kontroliuojama hiperventiliacija: pirma reikia atlikti 30 įkvėpimo/iškvėpimo ciklų. Stipriai įkvepiame, pilnai išsiplečia plaučiai. Ir pasyviai paleidžiame orą, leidžiame natūraliai orui išeiti. Kartojame įkvėpimus 30 kartų. Hofas sako, kad ši hiperventiliacijos forma gali sukelti dilgčiojimo pojūtį ar galvos skausmą. Aš rekomenduočiau nepraktikuojančiam rebefingo ar kitų kvėpavimo praktikų kvėpuoti tokiu tempu, kad nejaustumėte didelio diskomforto, jeigu pradėjo skaudėti galvą ar tirpti galūnės, reiktų tempą sulėtinti, bet įkvėpimus toliau tęsti. Sulėtinus tempą diskomfortas praeis.
  2. Iškvėpimas ir sulaikymas: po 30 gilių įkvėpimų iškvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą.
  3. Įkvėpimas ir sulaikymas: įkvepiame vieną kartą ir sulaikome orą 15 – 20 sekundžių arba tiek kiek galite, tik nereikia to daryti per prievartą. Nepamirškite, kad tai tik treniruotės.

Šios trys fazės gali būti kartojamos tris kartus iš eilės. Daugiau praktikuojant kartojama daugiau ciklų.

Kaip ~30% padidinti fizinę jėgą

Pabandykite daryti maksimalų kiekį atsispaudimų kiek pajėgiate, kad žinotumėte savo galimybes. Po ilgesnės pertraukos ar kitą dieną darykite Wim Hof‘o metodo 1 ir 2 punktus ir sulaikę orą darykite atsispaudimus. Pamatysite neįtikėtiną šuolį, nes padarysite ženkliai daugiau atsispaudimų nei įprastai. Kas keisčiausia, kad šiuolaikiniame sporte priimta nuomonė atliekant jėgos veiksmą reikia iškvėpti, o čia reikia sulaikyti kvėpavimą ir dar būti iškvėpus orą, kur mums atrodo, kad jeigu iškvepiame orą, tai organizmas yra silpnesnis, nes jam trūksta deguonies. O iš tikrųjų gudrybė yra ne iškvėpime, o kvėpavime prieš iškvėpimą – kai mes įkvepiame daugiau oro nei įprastai, mūsų organizmas gauną ženkliai didesnį kiekį energijos/deguonies.

6 16075

Parašykite komentarą