Kaip stiprinti imunitetą – imuniteto stiprinimas (kvėpavimo technika)

Stiprus imunitetas mums būtinas išvengti ligų. Jį stiprinti galima įvairiausiais būdais, bet manau pats efektyviausias būdas yra visapusiškas grūdinimasis. Aptarkime visus būdus plačiau.

Kaip stiprinti imunitetą – imuniteto stiprinimas (kvėpavimo technika)Imuniteto stiprinimas per mitybą

Teigiama, kad valgant bičių produktus, alavijus, citriną, česnaką, cinamoną ir t.t. padeda sustiprinti imunitetą. Manau žmogaus organizmui reikia visų medžiagų, kurių jam reikia ir jų trūkumas gali susilpninti imunitetą, bet jų perteklius taip pat silpnina imunitetą. Taigi šioje vietoje būkite saikingi.

Poilsis ir judėjimas

Žmogus sukurtas nuolat judėti ir kurti, todėl mes turime pakankamai judėti. Nebūtina būti profesionaliu sportininku pilnai pakanka 10 000 žingsnių ir rytinės mankštos kiekvieną dieną. Jeigu daug judame ir dirbame yra tam tikra riba kurią peržengus mes eikvojame savo vidinius resursus ir taip pat silpniname savo imunitetą. Pas kiekvieną iš mūsų ta riba skirtinga, įsiklausykite į savo kūną, jis Jums pasakys kada sustoti. Jeigu geriate kavą tam, kad dirbtumėte papildomą valandą, jeigu Jūsų paakiai pamėlę, jeigu jaučiate apatiją – laikas sustoti, pailsėti, išsimiegoti.

Vidinė būsena

Kaip Jūs jaučiatės? Tai labai svarbu. Jeigu jaučiatės prislėgti, jeigu jaučiate depresiją, pergyvenate ar bijote – Jūs alinate savo kūną. Jeigu Jūsų vidinė būsena nėra pozityvi – ją reikia keisti. Savo būseną galite keisti ir kvėpavimu, jeigu norite jaustis ramesni – tiesiog ramiai ritmingai pakvėpuokite ir vidinė būsena iš karto pasikeis.

Grūdinimasis šaltu vandeniu

Kaip Jūs manote kodėl paskutiniu metu taip populiarėja maudymasis žiemą? Internete pilna video, mokymų ar grupių kas tuo užsiima. Tai vyksta dėl to, kad mes per daug išlepinom savo kūnus ir mūsų kūnas pamiršo natūralius savęs apsisaugojimo būdus.

Kodėl taip nutiko? Todėl, kad mes gyvename komfortiškuose pastatuose kur žiemą būna +20, tada ateina vasara – vasarą mes taip pat naudojam kondicionierius ir turime +20, važinėjame automobiliais kurie taip pat palaiko stabilią +20 temperatūrą visais metų laikais. Pažįstu nemažai žmonių kurie net žieminių batų neperka, nes žiemą vienintelis atstumas lauke kurį jie įveikia, tai kelias nuo darbo ar namų durų iki automobilio. Kuo įvairesnius temperatūrų rėžius mes patiriame, tuo geriau mūsų organizmas prisitaiko prie pokyčių ir jo nepalaužia liga.

Kiti grūdinimosi būdai

Visumoje tinka bet koks grūdinimo būdas, nes jis mus padaro stipresnius. Ne tik temperatūros pokyčiai mus gali grūdinti, taip pat mus grūdina – naujos situacijos, nauji įvykiai, aplinkybės, oro sąlygos, darbo sąlygos, skirtingas fizinis krūvis… Išeinant ir komforto zonos mes praplečiame savo galimybių ribas. Jeigu jų neplečiame – mes stabarėjame ir aptingstame, sustojame progresuoti, taip pat silpsta ir mūsų imunitetas.

Imuniteto stiprinimas kvėpavimo technika

Wim Hof kvėpavimo technika sustiprina imunitetą. Ši technika jau ir įrodyta moksliškai. Kaip ją atlikti (kvėpuojama per burną):

  1. Giliai įkvepiam ir iškvepiam (kartojam 30 kartų).
  2. Paskutinį iškvėpimą iškvepiam ir sulaikom kvėpavimą. Laikome tiek kiek galim.
  3. Kai norisi įkvėpti. Įkvepiam tik vieną kartą ir vėl laikom kiek galime. Tai viena sesija.
  4. Grįžtame į pirmą punktą ir kartojame sesiją.

Sesijų galime padaryti 3 – 5.

Kodėl veikia ši technika? Kai mes nekvėpuojame mūsų organizmas išeina iš savo komforto zonos ir didina CO2 toleranciją. Tai tas pats išėjimas iš komforto zonos tik per kvėpavimą.

Po penkių sesijų ar daugiau organizmas būna įšilęs iš vidaus kaip po mankštos, dėl to po šios technikos bandoma pratintis būti po šaltu vandeniu arba ilgiau praktikuojant neriama į eketę. Jeigu neriate į eketę būtina kūną sušildyti, tai daro visi ruoniai, dažniausiu atveju jie daro fizinius pratimus, kad kūnas užkaistų, bet galima tai daryti ir su Wim Hof kvėpavimo technika.

Pabandykite praktikuoti šią kvėpavimo techniką kasdien ir sustiprinkite savo imunitetą.

4 3398

Parašykite komentarą