kaip numesti svorio

Mes tiek daug žinom apie dietas – Dukano dieta, angliavandenių dieta, grikių dieta, japoniška dieta, kefyro dieta, Atkinsono dieta …. pilna visokio plauko ekspertų konsultantų ir dietologų. O iš tikrųjų visa tai burbulas, butaforija, reklama siekiant pelno…

Kuo daugiau eksperimentavau su mityba, tuo aiškiau suvokiau, kad visos dietos neveiksmingos. Žinoma yra išimčių kai kritiniams ligoniams taikoma dieta dėl to, kad jie išgyventų, bet net ir po to turbūt jie tampa tais pačiais kritiniais ligoniais, nes vėl pasiekia tokią pačią stadiją.

kaip numesti svorio

Įprotis – tai ne dieta

Visą mūsų netinkamą mitybą valdo blogi įpročiai, tinkamą mitybą – tinkami įpročiai. Apsidairykite aplinkui kiek žmonių turinčių viršsvorį bando laikytis dietos, o po dietos vėl valgo kaip valgę ir niekas nesikeičia jų gyvenime. Kiek girdėjote istorijų – laikiausi dietos X dienų, o po jos priaugau dar daugiau… Visa problema ne dietoje, o mitybos įpročiuose, nereikia nieko keisti, nereikia laikytis jokių dietų, tiesiog reikia keisti mitybos įpročius, po truputį bet visam laikui.

Vieno patiekalo keitimas

Pamenu kai svėriau 102kg, tada aiškiai suvokiau, kad priėjau savo svorio ribą dėl kurios nebegaliu gyventi kokybiško gyvenimo. Apie 20 metų nuo pat vaikystės gyvenau daugiabučio trečiame aukšte, organizmas buvo tiek adaptavęsis, kad užlipus į trečią aukštą net nepasikeisdavo kvėpavimas, o kai svėriau 102kg pajaučiau, kad ne tik pradėjau dusti, bet ir svaigo galva. Po šio galvos svaigimo aiškiai supratau, kad reikia kažką daryti, dar nežinojau ką ir kaip, tik aiškiai suvokiau, kad tai prasidės būtent nuo tos dienos.

Sportuoti esu jau bandęs daug kartų ir aiškiai žinojau, kad mityba ženkliai svarbesnė už sportą, dėl to sportą atmečiau ir galvojau pradėti nuo mitybos pokyčių. Daug skaičiau apie visokiausias dietas ir mitybas, bet man vis tiek nebuvo suvokiama kaip galima valgyti sveikai 20 dienų, o po to kirsti picas kiekvieną dieną… arba kita teorija – valgant 20 dienų ugdosi sveikos mitybos įpročiai, dėl to tai gerai, nes mitybos įprotis kinta… tai kam kankintis 20 dienų jeigu galima iš karto dirbti su įpročiais? Ir kodėl turi būti kančia valgant? Kam žmonės kankinasi valgant? Kančia kelia skausmą ir atmetimą, reikia valgyti ir mėgautis maistu, bet kaip tai padaryti? Nusprendžiau pakeisti tik vieną įprotį – valgyti pusryčius sveikai. Pasirinkau košę. Kiekvienus pusryčius valgysiu košę.

Ryte košė – pietums pica

Po keleto bandymų supratau, kad tai atlikti gana sudėtinga. Nuolat jausdavau alkį dėl to pradėjau užkandžiauti daugiau negu valgydavau pusryčių… tada aiškiai suvokiau, kad mano mėgstamų picų valgymas yra didžiausia bėda… pradėjau riboti picų valgymą, tada dar blogiau būdavo, dar labiau nusivildavau rezultatais ir net rytais pradėdavau nevalgyti košės. Po kažkurio laiko atėjo aiškus supratimas – keisti nieko nereikia, reikia valgyti viską ką mėgsti ir tik pakeisti pusryčių patiekalą – bet jį pakeisti visam laikui, tik tada bus efektas. Mėgstu picas – jas ir valgysiu, tik pusryčiais griežtas košės rėžimas. Valgiau tikrai daug junk food‘o, bet per pusryčius valgydamas tik košes per pusę metų numečiau 10 – 12kg. Pusryčiams košė – pietums pica ir jaučiamės gana gerai. Štai ir receptas.

Mitybos įprotis pagal regioną

Po pusės metų supratau, kad valgyti košę rytais ne tik sotu, bet ir skanu, nors prieš tai buvau alkanas ir patiekalas buvo gana šlykštus. Tada aiškiai suvokiau, kad skonį kurį mes jaučiame – tai taip pat yra įprotis. Atkreipkite dėmesį kaip valgo skirtingame regione – mums juk nėra labai skanus to regiono valgiaraštis? O jeigu valgytume skirtingo regiono valgius pusę metų, gal jie būtų skanesni už mūsų įprastus cepelinus? Mitybos skirtumai pagal regioną ar valstybę susiformuoja dėl tam tikrų produktų gausos toje vietoje, klimato, pvz. šiltuose kraštuose valgo lengvesnį maistą, nes karštis ir taip pakankamai apkrauna organizmą. Taip išeina, kad mes galime išsiugdyti kokius norim mitybos įpročius. Bet čia atsimušame į neekologiško maisto problemą – jeigu valgome maistą iš tolimų regionų, tai jie arba chemiškai apdoroti labai stipriomis priemonėmis arba jie šaldyti. Žinant tai ir renkantis šviežią maistą – vėl grįžtame prie savo regiono valgiaraščio.

2 1140

Parašykite komentarą