holotropinis kvepavimas

Tai kvėpavimo technika panaši į rebefingo – tik gilesnė. Rebefingas – aktyvus įkvėpimas ir pasyvus iškvėpimas, o čia kvėpuojama aktyviai tiek įkvepiant tiek iškvepiant. Kvėpavimo metu palaikomas vienodas tempas. Rebefinge taip pat palaikomas ritmas pačio kvėpuotojo, bet jis renkasi tempą, jeigu nori jį sumažinti – mažina, jeigu nori didinti – didina, o čia ritmą palaiko vedantysis.

holotropinis kvepavimasDažnas gilus ritmas

Rebefinge kvėpavimo ritmo palaikymas dažniausiai vyksta sąmoningai ir padedant rebeferiui. Bet kvėpuojantysis visada gali koreguoti ritmą pasirinkdamas greitesnį ar lėtesnį. Šioje technikoje palaikomas nuolatinis intensyvus kvėpavimas, jeigu kvėpuojantysis bando sustabdyti kvėpavimą ar lėtinti, jam padedama grįžti prie to pačio intensyvaus ritmo.

Technikos rezultatai

Rebefingas gana gili technika, bet holotropiniam kvėpavime gylis yra dar didesnis. Mūsų patirtys kaip svogūno žievelė – jos įsirašiusios į mus ir rebefingo metu mes jas nuimame sluoksnis po sluoksnio, o holotropiniame kvėpavime mes nelukštename sluoksnis po sluoksnio, mes neriame žymiai giliau. Žinoma, kiekvienam savas laikas ir tobulėjimo tempas, vieni nenori greitų gilių išgyvenimų, nori judėti žingsnis po žingsnio – dėl to geriau naudoti rebefingo technikas, o Holotropinį kvėpavimą palikti ekstremalių pokyčių mėgėjams.

Asmeninė patirtis su holotropu

matau iš praktikuojančių – tai dažnu atveju visiems labiau patinka rebefingas negu holotropinis kvėpavimas, nes jis lengvesnis, švelnesnis. Kai pirmą kartą pats bandžiau holotropą, suvokiau, kad tokiu kvėpavimu jau esu kvėpavęs, tik šį kartą oficialiai teigiu, kad tai holotropas, o ne rebefingas. Aiškiai supratau, kad sąmoningai kvėpuojant didesniu tempu galima teigti, kad tai holotropinis kvėpavimas, taigi šių dviejų technikų skirtumas gali būti labai neženklus. Žinoma būna praktikuotojų, kurie kvėpuoja labai negiliai ir lėtai ir jiems vyksta puikūs pokyčiai per rebefingo sesijas. Tokiems kvėpuotojams Holotropas gali pasirodyti labai galinga ir sunki technika. Taip pat rekomenduočiau holotropą bandyti tik po keleto rebefingo sesijų, nes tada pradėsite nuo švelnesnės praktikos ir tik po to naudosite sunkesnę, o ne atvirkščiai.

O kokia tavo nuomonė apie holotropinį kvėpavimą?

2 3345

Parašykite komentarą