nemiga kaip greiciau uzmigti

Nemiga vis labiau opėjanti problema ir ne visi žino kaip su ja susitvarkyti. Vieni bando tai išspręsti vaistais, kiti natūraliais būdais, bet ar kiekvienas pasirinkimas yra sveikas Jūsų kūnui?

Vaistai nuo nemigos

Vienas iš populiaresnių naudojamų medžiagų – melatoninas. Pamenu, kai leisdavome reklamines kampanijas, tai būtent šio produkto reklamą blokuodavo, nes tai hormoninis preparatas. Bet pagal Lietuvos įstatymus, tai maisto papildų grupei priskiriama medžiaga. Neįsivaizduoju kodėl taip sugalvojo, nes melatoninas yra natūralus kūno hormonas, kuris gaminasi mūsų organizme nuo tamsos. Kuo daugiau dieną būname šviesoje – tuo mažiau jo pagamina mūsų organizmas ir mes būname budresni, aktyvesni, o būnant tamsoje prasideda jo gamyba. Labiausiai jautrus organas – akys. Taigi vakare naudojant telefoną ar tablet’ą ar el. skaityklę su backlight’u pats bogiausias dalykas ką galite padaryti sau.

Norint pasigaminti melatonino, natūraliai savo organizme, reikia prieš miegą būti prieblandoje, o miegant būti visiškoje tamsoje. Jeigu nepavyksta pasiekti visiškos tamsos, tada galima naudoti miego akinius kurie sustabdys šviesos patekimą į jautriausią mūsų kūno vietą.

nemiga kaip greiciau uzmigti

Fizinis aktyvumas

Kai klausiau reportažą apie paramedikę, kuri dirbo šį darbą visą gyvenimą, kalba pasisuko apie: „o kaip Jūs ramiai užmiegate, kai ant Jūsų rankų kiekvieną dieną miršta žmonės…“ ji atsakė: „Sportas. Kai kūnas juda, protas nedirba!“. Geniali frazė, mes dažnai pamirštame šią paprastą, bet svarbią tiesą. Šiomis dienomis kai mes tiek laiko praleidžiame prie kompiuterio, televizoriaus ar automobilyje, mes beveik nejudame, todėl būtina fiziškai judėti papildomai.

Arba iš kitos pusės – pažiūrėkite į žmogų, kuris dirba sunkų fizinį darbą? Ar jis kada skundėsi nemiga? Sunkų fizinį darbą dirbantys darbininkai miega kaip kūdikiai. Nemiga yra proto išdava, mes negalime nuraminti savo ūžiančios galvos, bet net jeigu ir negalime, išsekinkite kūną ir jis iškarto atsijungs.

Kaip greitai užmigti – kvėpavimo technika su partneriu

Ar yra Jums taip buvę, kad Jūsų partneris miega, o Jūs blaškotės ir galvojate: „kaip jam gerai, kad jis/ji miega, o aš kankinuosi…“. Miegant kartus su partneriu galima jį „išnaudoti“ kaip resursą, pabandykite prisitaikyti prie jo kvėpavimo ir labai greitai užmigsite. Miegančio žmogaus kvėpavimas nėra tolygus, bet Jūs tik sekite jį ir prisitaikykite. Pamatysite koks efektyvus šis būdas. Aš pats jį nuolat naudoju.

Kodėl tai veikia? Kvėpavimas atspindi žmogaus būseną, o pakeitus kvėpavimą sąmoningai, galima susikurti tokią pačią būseną savo viduje. Mes tiesiog perimame miego būseną per kvėpavimą iš savo partnerio.

Kaip greičiau užmigti vienam

Mums reikia išeiti iš stresinės būsenos arba iš savo minčių rato. Mes nuolat galvojame, nerimaujame dėl kažko, dėl to ir neužmiegame. Žiūrint iš kvėpavimo pusės, tai tokioje būsenoje dažniausiai kvėpuojama negiliai ir dažnai. Pabandykite padaryti priešingai – kvėpuoti giliau ir lėčiau. Viena iš technikų „5 sekundžių“ – įkvepiam per penkias sekundes ir iškvepiam per penkias sekundes. Taip kvėpuojame tol, kol pasikeičia mūsų būsena arba užmiegame. Šią techniką galima naudoti ne tik prieš miegą, ji nuramina ir atpalaiduoja.

2 3768

Parašykite komentarą