Astma pasireiškia dusulio priepuoliais iškvepiant, nes iškvėpimas yra apsunkintas, o įkvėpimas, priešingai, greitas ir lengvas.
Plaučiai psichosomatika
Plaučiai aprūpina ląsteles deguonimi, taigi jie tiesiogiai susiję su gyvenimu, noru ir sugebėjimu džiaugtis gyvenimu. Plaučių problema rodo, kad žmogus išgyvena sunkų laikotarpį. Jis nebenori gyventi, nes yra paskendęs liūdesy, nusivylęs. Kai jis ima galvoti, kad geriau mirti negu gyventi, praranda pagrindinį emocinio kūno šaltinį – troškimą gyventi. Gal jis tiesiog dūsta ir negali įkvėpti tikrojo gyvenimo gaivumo dėl susidariusios kokios nors situacijos ar dėl kokio nors žmogaus veiksmų.
Jam atrodo, kad jis įvarytas į kampą ir negali išeiti iš susidariusios situacijos. Plaučių ligos taip pat susijusios su kančios ir mirties baime arba baime pamatyti artimą žmogų kenčiantį ar mirštantį.
Kadangi plaučiai yra vieni iš svarbiausių organizmo gyvybinių organų, į ligą reikia žiūrėti kaip į rimtą perspėjimą. Kuo sunkesnė liga, tuo skubesnį pranešimą siunčia tavo kūnas. Jis prašo įkvėpk gyvenimą visa krūtine, džiaukis juo ir puoselėk savo troškimus. Privalai suprasti, kad tik tu pats gali įvaryti save į kampą, sugniuždyti, įstumti į neviltį. Užuot dramatizavęs kokią nors situaciją, paieškok savo gyvenime gerosios pusės, apmąstyk visas galimybes, kaip pasiekti laimę. Tu pats esi savo laimės, džiaugsmo kūrėjas, tereikia tik pakeisti požiūrį į gyvenimą. Užsiimk aktyvia socialine veikla, tai padės tau kvėpuoti ir džiaugtis gyvenimu.
Astmos priežastys psichosomatikoje
Kūnas nori pasakyti, kad pernelyg daug nori paimti iš gyvenimo. Imdamas daugiau negu jam derėtų, jis sunkiai gali atiduoti kažką kitiems. Siekdamas kitų palankumo, jis nori pasirodyti stipresnis nei yra iš tikrųjų.
Astmos priepuoliai siunčia tau skubų pranešimą – tavo vidinė nuostata per daug siekti tave nuodija ir dusina. Susitaikyk su savo silpnybėmis ir trūkumais, nusibrėžk savo galimybių ribas, leisk sau būti paprasčiausiai žmogumi. Juk nebūtina dominuoti , kad taptum reikšmingas ir kitų žmonių mėgstamas. Tuomet ir tavo liga nesuteiks tau išskirtinumo.
Jeigu įkvėpimas yra gavimas, o iškvėpimas yra davimas, tai sergantys astma nori daugiau paimti negu duoti. Gyvenime turi būti balansas tarp šio dualumo. Reikia pasistengti daugiau duoti kitiems, ne tik imti. Kadangi iškvėpimas yra paleidimas, sergantis asmuo dažnu atveju nepaleidžia to ką turi paleisti. Gyvenime įvyksta visokių situacijų, tiek neigiamų, tiek teigiamų, jas reikia priimti ir paleisti. Paleidimą ir lengvą iškvėpimą labai stipriai akcentuoja rebefingo technika, todėl šią techniką praktikuoti rekomenduočiau sergantiems astma.