Gal neesu didelis skaitytojas, skaitau tada, kai turiu laiko, bet mano sąraše visada yra ilgas knygų sąrašas. Knygų skaitymas suteikia milžinišką galią, nes ten yra niekur kitur nepateiktos informacijos. Tik visada iškyla klausimas – o ką perskaityti reiktų, o gal ką reikėtų atidėti arba išvis neeikvoti savo laiko. Todėl aš visada pasikliaunu rekomendacijomis. Kuo daugiau jų gaunu, tuo didesnė tikimybė, kad ta knyga atsiras mano lentynoje. Man rekomendacijos veikia kaip balsavimas – kuo daugiau balsų knyga surenka, tuo greičiau ji pakyla į sąrašo viršų ir aš ją pradedu skaityti. Norėjau pasidalinti ne geromis knygomis, bet knygomis, kurios įnešė į mano gyvenimą naują suvokimą, jos praplėtė mano sąmonę į visiškai naują suvokimo lygį.
Stephen R. Covey – “7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai”
Esu perskaitęs dešimtis knygų apie saviugdą, sėkmę, efektyvumą, kaip tapti milijonieriumi ir t.t. ir tik perskaičius šią knygą supratau, kad visos mano perskaitytos saviugdos knygos telpa į vieną Covey parašytą knygą. Tai koncentruota informacija, kuri kalba apie pamatinius sėkmės principus. Ji kalba kaip jie susidaro ir kaip juos keisti. Amžinatilsį Stephen Covey parašė nuostabią knygą, kuri dar gyvuos labai daug metų, nes pamatiniai sėkmės principai nesikeičia.
Tom Rath – Valgyk, judėk, miegok.
Pagrindinė mūsų ligų problema tai disbalansas:
Šiuolaikiniai prietaisai – automobilis, kompiuteris, telefonas… t.y. judėjimo problema.
Galime valgyti ką norime ir keik norime iš čia atsiranda mitybos problemos.
Nuolat skubame, darome daugiau darbų negu galime, tada tenka aukoti miegą. Čia atsiranda miego problema,
Šis autorius puikiai aprašė kaip šios problemos atsiranda ir kaip jas spręsti, kad nuolat būtumėm sveiki. Kam esu paskolinęs šią knygą – visi atsiliepimai labai puikūs.
Charles Duhigg – Įpročio galia.
Mes nuolat teigiame, kad esame labai protingos būtybės. O iš tikrųjų mūsų logika labai silpna, mus valdo labai daug pasąmoninių programų, kuri viena iš jų įprotis. Ir būtent įpročiai yra labai svarbūs, nes jie valdo labai daug mūsų gyvenimo automatizmų. Šioje knygoje aprašyta ne tik kaip jie susiformuoja ir juos keisti, bet taip pat perskaitysite labai daug istorijų kaip juos tyrinėjo ir kaip paaiškėjo, kad prieš mūsų įprotį mūsų protas bejėgis. Kai tai suvoki, gyvenime pokyčių nedarai, keiti pamažu ir tik įpročius. Bet tam, kad tai pilnai suprastumėte rekomenduoju perskaityti šią knygą su visais išsamiais pavyzdžiais.
Michael Newton – Sielų kelionės
Ne visi tiki, kad yra pomirtinis gyvenimas… kaip skeptikai sako: „niekas iš ten nėra grįžęs, iš kur žinai, kad jis yra“. Nors daug žmonių yra pasakoję klinikines mirtis ir ką ten mato, bet tai tik pavieniai atvejai, kurie negali būti tyrinėjami sistemingai. Šią knygą parašęs vyrukas yra gana skeptiškas į mūsų pomirtinį gyvenimą, bet jis atlieka regresines terapijas. Šioje knygoje labai daug klientų realių dialogų iš regresinių terapijų ir taip pat pateikta šių pokalbių analizė… Mes nuolat galvojame kas bus kai numirsime, kur mes pateksime, ką mes ten darysime. Jeigu Jums kyla tokie klausimai – po šios knygos susidėlios gana aiški struktūra kas kur yra ir kaip vyksta.
Vianna Stibal – Teta gydymas: įvadas į unikalų energinio gydymo metodą
Tai knyga skirta Theta gydymo praktikams, bet nereiktų žiūrėti taip siaurai. Labai daug šiuolaikinių dvasinių mokymų paremti šia ar panašia metodika. Vianna puikiai aprašiusiu ir paaiškinusi tiek pasaulio sandarą, tiek ezoteriką, labai aiškiai ir struktūriškai išdėsčius kas yra kas. Kas pradeda domėtis ezoterika, dvasiniu pasauliu – ten kyla labai daug nežinomybės, įvairiausių baimių, o ši knyga labai aiškiai sudėlioja kas yra kas… Taip pat joje ir pateikiamas Teta gydymo praktika, kuri gal ir ne visiems tinka, bet visa kita informacija kuri pateikta šioje knygoje yra labai detaliai išanalizuota su visais pavyzdžiais ir paaiškinimais mūsų loginiam protui.
Lise Bourbeau – Tavo kūnas sako: „Mylėk save!“
Jau ir šiuolaikiniai medikai pradeda pripažinti, kad beveik visos mūsų ligos yra psichosomatinės kilmės. Tai reiškia, kad mes perpratę ką mums nori pranešti mūsų liga – mes galime tai keisti ir liga išnyksta. Liga, tai informacija mums, ką mes ne taip darome savo gyvenime. Tada iškyla klausimas – žinant konkrečią ligą, kaip sužinoti psichosomatines jos priežastis. Ši knyga būtent apie tai. Knyga vietomis labai stipri, vietomis gana silpna, kai kurių ligų nėra… bet už šią knygą geresnės dar neradau. Jos nereikia skaityti, aš ją naudoju kaip ligų enciklopediją priežastims nustatyti. Jeigu sergate kokia nors liga, tai Jums iš šios knygos reikės tik keleto puslapių priežasčiai išsiaiškinti.
Eckhart Tolle – Šios akimirkos jėga.
Aš labai dažnai galvodavau, kad turbūt vienas iš būdų išspręsti visas problemas, tai gyventi: „čia ir dabar“. Kai kartą tai patiri, suvoki kokia tai galia tame. Eckhart Tolle apie tai parašęs visą knygą, perskaičius ją gavau puikių įžvalgų dar aiškiau suvokiau šios akimirkos galią ir jis aiškiai ir paprastai dėlioja kaip tai pasiekti. Jeigu mes vadovautumėmės tik šios knygos patarimais… manau visuomenė būtų visai kitokia… Ne veltui ši knyga yra top 1 Amazon knygų sąraše savo kategorijoje.
Žinoma gerų knygų yra labai daug, bet tai pagrindinės knygos, kurios stipriai pakeitė mane kaip asmenybę. Visos jos atspindi visiškai skirtingą mūsų aspektą. O kokios knygos yra tau geriausios, kurias esi skaitęs gyvenime? Kokios knygos sukrėtė tavo sąmonę iš pamatų?
Visiškai pritariu, nuostabūs kuriniai.