Kas yra afirmacija?
Tai teiginių kartojimas norint padaryti saviįtaigą savo pasąmonei.
Mantra, malda ar afirmacija?
Afirmacija – tai tam tikra mantros ar maldos forma. Šios visos technikos labai panašios tuo, kad nuolat kartojamos ir veikia vibracijų ar pasąmoniniame lygmenyje. Skirtumas tik tas, kad mantra ar malda sukurta dvasiniams tikslams siekti, o afirmaciją mes sugalvojame patys siekdami tam tikrų savo užsibrėžtų tikslų.
Atvira pasamonė viskam
Svarbiausia suvokti afirmacijos galią ir daromą įtaką nuolat kartojant, nes tokiu būdu galima tiek padėti, tiek pakenkti, tai priklauso nuo afirmacijos sandaros. Ji turi būti pozityvi ir daranti pozityvius pokyčius, o jeigu ji bus negatyvi – darys negatyvius pokyčius.
Prieždėlis ne
Afirmacijose neegzituoja prieždėlis ne, pvz.: „aš nesergu“ tokį teiginį mūsų pasamonė suvokia kaip: „aš sergu“. Ši afirmacija yra klaidinga ir daranti neigiamą įtaką. Norint būti sveikam reiktų kartoti: „aš esu sveikas“, „aš puikiai jaučiuosi“…
Kaip afirmacijos pasireiškia kasdienybėje?
Mes nuolat naudojam afirmacijas kasdienybėje, pavyzdžiui maži vaikai nuolat prasikalsta ir mes jiems sakome: „tu negeras“ arba „tu negerai pasielgei“. Psichologai jau seniai kalba apie šių dviejų teiginių poveikį. Pirmu atveju kaltinama vaiko asmenybė ir jis auga turėdamas kompleksų, o antru atveju kaltinimas nukreipiamas į poelgį, kurį reikia taisyti, bet asmenybė nekaltinama. Taigi pirmas teiginys daro neigiamą įtaką vaikui, o antras teigiamą. O svarbiausias veiksnys čia yra tas, kad vyksta nuolatinis kartojimas, kiekvieną dieną ir rezultatus gauname pasąmoniniame lygmenyje.
Tokie afirmacijų naudojimai vyksta kiekvieną dieną, iš tikrųjų kiekvienas pasakytas sakinys ar mintis nuolat kartojama daro įtaką mūsų ar kitų pasamonei.
Keletas afirmacijų pavyzdžių:
Aš esu laimingas
Aš esu pilnas energijos ir džiaugsmo
Mano verslas auga, plečiasi ir klesti.
Gyvenimas man yra draugiškas.
…