Endometriozė yra labai dažna ginekologinė liga, kuria serga moterys prieš prasidedant menopauzei. Jai būdingas gimdos vidinio audinio (endometriumo) atsiradimas už gimdos ribų, lytiniuose organuose, kitose neįprastose vietose, kur susidaro tarsi miniatiūrinė gimda su jai būdingais cikliniais kitimais.
Endometriozės psichosomatinės priežastys
Emociniame lygmenyje ši liga susijusi su negalėjimu pastoti ir pagimdyti vaiką. Paprastai šia liga serganti moteris mėgsta vadovauti ir šią negalią kompensuoja aktyvumu kitose srityse. Ji nori turėti vaiką, tačiau labai bijo gimdymo pasekmių. Pavyzdžiui, jos motina labai sunkiai gimdė ar mirė gimdydama, ir baimė tai patirti užblokuoja jos norą gimdyti.
Ši liga yra tarsi perspėjimas, kad fizinės kliūtys, kurios tau trukdo pastoti, tėra tavyje slypinti baimė ir įsitikinimas, jog bet koks gimdymas yra labai sunkus ir pavojingas. Įdomu tai, kad tavo noras turėti vaiką yra toks stiprus, kad net sukuriama kitos gimdos iliuzija: tarsi susiformuoja dar viena gimda.
Dauguma endometrioze sergančių moterų bijo būtent paties gimdymo, bet ne su tuo susijusių pasekmių: vaiko auklėjimo ir t. t. Atėjo laikas suprasti, kad pagaliau pribrendai tam, kas taip ilgai kėlė tau baimę ir ko tu taip troškai: turėti vaiką. Be to, imdamasi kitos veiklos ar kurdama naujus sumanymus, nesijausk nenugalima ir leisk sau patirti šiokių tokių pralaimėjimų savo kūrybinėje veikloje.
Praktikuojant rebefingą atsiranda daugiau drąsos, lankstumo, dėl to ši praktika padeda išgyti emociniame ir mentaliniame lygmenyje.